0

Udany makijaż oparty jest na umiejętności odpowiedniego doboru rodzaju i koloru kosmetyków. Jest kompromisem, kiedy trzeba zadecydować się na wyeksponowanie tylko jednego elementu : podkreślić mocniej usta czy oczy. Same najczęściej nie wiemy jaki wybrać rodzaj podkładu, jaki kolor cieni byłby odpowiedni lub na którą pomadkę postawić : matową czy błyszczącą.

Poradę możemy uzyskać u stylistki makijażu bądź w sieci na stronach perfumerii internetowej.

perfumy na pólce

Podstawą makijażu jest przede wszystkim idealna cera, bez skazy, jasna i świetlista. Usta lekko podkreślone nie przytłaczającym kolorem, który podkreśli ich naturalny pigment. Podkład wybierzmy taki, który ma lekką konsystencję i dobrze przystosuje się do koloru naszej cery, tym samym będzie niewidoczny. Koniecznie wklepmy pod oczy i w wewnętrzne kąciki rozświetlający korektor.

By wyeksponować spojrzenie trzeba obrysować kontur oka jasną kredką a na górną powiekę nałożyć jasny cień np : brzoskwiniowy lub beżowy. Aby usta pięknie wkomponowały się w makijaż wygładźmy ich naskórek delikatnym pilingiem lub specjalnym scrubem do ust.Będą gładkie, świeże i lekko zaróżowione. Do naniesienia pomadki wykorzystajmy pędzelek, który dokładniej połączy pigment ze skórą.

Jeśli zaś chcemy uzyskać efekt bardziej naturalny, wklepmy odrobinę pomadki palcem. Aby zrobienie makijażu odniosło niewątpliwy sukces, musimy wydobyć z kompozycji kolorystycznych efekty, w których współgrają światło i cienie. Do tego celu służą rozświetlacze, które należy nanosić na wystające części twarzy : kości policzkowe, łuki brwiowe.

Rozświetlacze wspaniale sprawdzą się też do korekty zaczerwień w okolicy nosa, jasnych przebarwień i cieni pod oczami. Zwiększą trwałość cieni czy pomadki. Aplikując kosmetyk przy kącikach ust, na środku czoła, nosa, czubku brody idealnie rozświetlimy i wymodelujemy twarz.

Na koniec, aby poczuć się elegancko i zjawiskowo jak prawdziwa kobieta, sięgnij po perfumy marki Calvin Klein, które dopieszczą wszystkie twoje zmysły.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.